W dniu 31 maja 2018 r. nasi druhowie udali się do kościoła św. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim by wspólnie obchodzić uroczystości Bożego Ciała. Wydarzenie rozpoczęto Mszą Św, o godz. 11:00 a kolejno ok. godz. 12:00 brali udział w procesji po ulicach Dębego Wielkiego.

Tradycyjnie w trakcie procesji odwiedzono 4 ołtarze, jeden z nich znajdował się przed budynkiem naszej remizy. Prócz samego ołtarza nasi druhowie pełnili asystę trzymając baldachim. To wielki dla nas zaszczyt że Jezus w Hostii ukryty co roku przybywa pod czas procesji pod nasz budynek. "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" to motto przyświeca nam od początków istnienia straży. 

Cieszymy się że bardzo duża liczba wiernych mogła zobaczyć naszą pracę wykonaną przez druhny i druhów. Nad przygotowaniem ołtarza przed budynkiem remizy czuwała druhna Szymaniak Karolina.