Dnia 9 czerwca 2018 r. na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim braliśmy udział w Pikniku Rodzinnym. Od godz. 15:00 byliśmy 519[M]28 GCBA Scania w składzie 5 druhów i działaliśmy na terenie Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim. 

Od początku nasza obecność wywołała ogromne zainteresowanie, dzieci i dorośli oglądali nasz wóz z każdej strony, zadawali wiele pytań a chętni mogli przymierzyć kompletne ubranie bojowe i poczuć na własnej skórze pot i zmęczenie towarzyszące pracy strażaka. Imprezie towarzyszyły zajęcia sportowo-rekreacyjne i nie obyło się bez kilku zadrapań i guzów. Nasi druhowie mieli okazję nieść pomoc i zaprezentować nowo nabyte umiejętności z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wróciliśmy do koszar o godz. 20:00 z wielką nadzieją że wśród tej gromady roześmianych dzieci znajdują się przyszli członkowie naszej OSP.

dh. Błażejczyk Tomasz